Filtracja przelewowa, czy ciśnieniowa?

Podstawowym kryterium doboru filtra do oczka, powinna być wielkość naszego zbiornika wodnego. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy stosować wszystkich rodzajów filtrów w każdym z rodzajów oczek wodnych. Filtracja ciśnieniowa W przypadku oczek mniejszych i średnich (górną granicą głębokości tego typu oczek wodnych powinno być 13 000 litrów) powinniśmy zdecydować się na filtrację ciśnieniową. Z…

Podstawowym kryterium doboru filtra do oczka, powinna być wielkość naszego zbiornika wodnego. Musimy jednak pamiętać, że nie możemy stosować wszystkich rodzajów filtrów w każdym z rodzajów oczek wodnych.

Filtracja ciśnieniowa

W przypadku oczek mniejszych i średnich (górną granicą głębokości tego typu oczek wodnych powinno być 13 000 litrów) powinniśmy zdecydować się na filtrację ciśnieniową. Z racji faktu, że są one zakopane w całości obok stawu oraz tego, że woda przemieszcza się pod ciśnieniem. Umożliwia nam to optymalne zasilanie strumienia, bądź kaskady.

Z pewnością silną stroną filtracji ciśnieniowej jest możliwość umieszczenia go poniżej lustra wody, w większej odległości od oczka. Również możemy ukryć nasz filtr w ziemii. Umożliwia nam to umieszczenie naszego filtra poza zasięg wzroku. Dzięki temu silniej podkreślony jest walor estetyczny. Mechanizm wypływania filtra ciśnieniowego opiera się na wypływającej wodzie, która pod ciśnieniem zasila kaskadę, co w konsekwencji najskuteczniej usuwa wszelkie bariery fizyczne. Utrzymywanie filtra w stanie czystości staje się bardzo łatwy dzięki wbudowanemu wskaźnikowi zabrudzenia filtra i lampa UV-C. Sposób czyszczenia również cechuje się wysoką adekwatnością w stosunku do zabieganego trybu życia wielu z nas. System płukania filtra odbywa się bowiem bez przykrej konieczności jego otwierania!

Filtracja przelewowa

Natomiast, gdy mamy do czynienia z oczkiem wodnym nieco większym, lepiej zdecydować się na przelewową odmianę filtracji. Stawiane są one ponad lustrem wody przy brzegu, bądź ponad strumieniem. Na taką instalację pozwala nam grawitacyjny spływ z wody z filtra do stawu.
Niewątpliwie silną stroną tego typu filtrowania jest to, że daje nam ono dużo miejsca na wkłady. Dzięki temu mamy dość znaczną swobodę przy wyborze i wymianie mediów filtracyjnych. Mało tego, jeszcze większą możliwości daje nam fakt łatwej rozbudowy filtra o kolejne elementy, zgodnie z naszymi potrzebami.
Warto zwrócić uwagę na to, że mamy też do czynienia z pełną filtracją mechaniczno-biologiczno-chemiczną. W związku z tym w łatwy sposób możemy usunąć wszystkie rodzaje zanieczyszczeń w naszym oczku wodnym.

Korzystając z tej metody możemy również wybierać między wszelkimi rodzajami złóż. Czy to zrzeszonymi, czy to ruchomymi.
Filtracja przelewowa sprawia też, że można uniknąć przykrego obowiązku długiego i żmudnego procesu czyszczenia filtra, bowiem robi się to w sposób bardzo prosty i szybki.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą filtrów dostępnych w naszym sklepie online!

Podobne posty