Pompy do oczek wodnych

Wyświetlanie 1–20 z 35 wyników

Oczko wodne to nietuzinkowe uzupełnienie aranżacji ogrodu. Zanim jednak dokonamy zakupu niezbędnego sprzętu, warto zapoznać się bliżej z tym tematem. Firma Izomar specjalizuje się sprzedaży i doborze wyposażenia potrzebnego przy tworzeniu oczka wodnego w tym pomp do oczek wodnych. Nasi kompetentni fachowcy z chęcią udzielą Ci rady i pomocy w tej kwestii wyboru odpowiedniej pompki do oczek wodnych.

Dlaczego wybór wyposażenia oczka wodnego jest tak ważny?

Głównym powodem jest czasochłonność oraz duże wydatki związane z budową oczka wodnego. Sprzęt przeznaczony do sprecyzowanych potrzeb pozwala utrzymać stan świetności na bardzo długi czas. Warto skupić się na doborze odpowiedniej folii, jej grubości i materiale wykonania. Powinny zostać dobrane w taki sposób, by zachować odporność na warunki atmosferyczne. Podobnie jak napowietrzacz i pompa do oczka wodnego.

Jak dobrać pompę do oczka wodnego przystosowaną do Twoich potrzeb?

Woda w oczkach wodnych potrafi mętnieć i zanieczyszczać się w bardzo krótkim czasie. Pompa do oczka wodnego pełni funkcje odpowiadające za utrzymanie czystości. Jej zadaniem jest utrzymanie równowagi biologicznej, wspierając działania natury. By tak się stało koniecznie należy zapoznać się z parametrami technicznymi. Dzięki temu pompa do oczka wodnego będzie należycie spełniać Twoje oczekiwania.

Rodzaje pomp do oczek wodnych

Podczas zakupu pompy do oczka wodnego stajemy przed wyborem między dwoma typami: wewnętrznym i zewnętrznym. Pierwszy z nich znajduje się w całości pod wodą a jego zadaniem jest napowietrzanie wody. Chcąc osiągnąć efekt oczyszczania, pompę do oczek wodnych należy wyposażyć w filtr. Warto również wspomnieć o tym, że urządzenie to może stanowić element dekoracyjny. Zewnętrzne pompy do oczka wodnego umieszczane są poza zbiornikiem. Ich zadaniem jest napowietrzenie i zaawansowane filtrowanie wody.

Pompki do oczek wodnych – wydajność 

Podczas dokonywania wyboru pompy do oczka wodnego należy skupić się na kilku kwestiach. Jedną z najważniejszych jest wydajność, urządzenie w przeciągu godziny powinno przepompować wodę o pojemności połowy zbiornika. Kolejnym z istotnych aspektów, na które warto zwrócić uwagę to pobór mocy. To on jest wyznacznikiem energochłonności. Gdy oczko posiada strumyk, fontannę lub kaskadę, ważnym czynnikiem będzie wysokość unoszenia słupa wody.

Wielkość oczka wodnego należy traktować jako wyznacznik i na tej podstawie dostosować parametry sprzętu. Wybór jest bardzo szeroki, istnieje nawet możliwość sterowania pompy z domu, przy użyciu pilota. W razie wątpliwości zachęcamy do konsultacji z naszymi pracownikami.