Kościuszkowców 14A, 41-200 Sosnowiec
510158141
izomar@uszczelnianie.com.pl

Geowłóknina

geowłóknina

geowłóknina w oczku wodnym

Budowie oczka wodnego, stawiku lub basenu poświęcamy nie tylko dużo czasu i wysiłku ale także niemałe finanse, dlatego z pewnością robią Państwo wszystko z dbałością o każdy szczegół po to aby później już móc się tylko nim cieszyć. Dlatego geowłóknina drenażowa jest produktem który pewnie zainteresuje wielu z Państwa.

Przy budowie oczka wodnego, geowłóknina drenażowa świetnie się sprawdza jako podkład pod folię. Pełni ona rolę zabezpieczającą folię od spodu przed różnego typu uszkodzeniami np przed przebiciem przypadkiem zostawionym kamyczkiem na dnie który pod naporem wody znajdującej się w zbiorniku może przebić naszą folię, a dzięki niej możemy uniknąć tak przykrej niespodzianki. Dodatkowo chroni naszą folię przed gryzoniami oraz przerostem korzeni roślin, ponad to niweluje naprężenia folii w miejscach gdzie folia niedokładnie dolega do dna naszego zbiornika.

Geowłókninę rozkładamy w gotowym wykopie, układając pasy na zakładkę ok 10-15cm. Gdy już wyłożymy całą nieckę zalecamy przymocować wstęgi geowłókniny do podłoża za pomocą kołków do styropianu, unikniemy w ten sposób podwijania się geowłókniny przy rozkładaniu folii. Mocowania dokonujemy na łączeniu – zakładce nacinając nożykiem otwór, następnie wbijając kołek w ziemię w miejscu nacięcia. Następnie rozciągamy zakupioną folię.

Najczęściej stosuje się geowłókninę o gramaturze 200g/m2, tą oraz grubsze mogą państwo zakupić w naszym sklepie online.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania zachęcamy do kontaktu email lub telefonicznego 510 158 141