Polecane zestawy do oczka wodnego

Budowa oczka wodnego

Posiadanie własnego oczka wodnego jest marzeniem wielu z nas. W tym artykule chcemy podpowiedzieć Państwu w co warto się zaopatrzyć planując budowę i zapewnienie prawidłowego funkcjonowania zbiornika wodnego. Jeśli decydują się Państwo na założenie niewielkiego oczka wodnego, mającego powierzchnię poniżej 5 m2 zalecamy skorzystanie z gotowych form. Dostępne są różne kształty i wielkości, wybór jest dowolny. Każda z nich posiada wyszczególnione strefy głębokości oraz miejsce na posadzenie roślin.

W przypadku większych zbiorników konieczny jest zakup odpowiedniej folii o należytej grubości. Przed jej zamontowaniem zaleca się wyścielenie dna wykopu specjalną matą zabezpieczającą przed uszkodzeniem folii. Do zachowania wymaganej estetyki roślin można zakupić różnego rodzaju akcesoria. Proponujemy Państwu koszyk na rośliny, który będzie odpowiedzialny za utrzymanie roślin w wybranym miejscu oraz zapobiegnie rozrastaniu się korzeni. Na rynku dostępne są również gotowe zestawy zawierające wszystkie elementy niezbędne do zamontowania zbiornika wodnego w ogrodzie.

Pompy do oczek wodnych

zakładanie oczka wodnegoKażdy posiadacz oczka wodnego pragnie uczynić je atrakcyjnym wizualnie. Pomysłów na uatrakcyjnienie oczka jest nieskończoność. My proponujemy Państwu montaż pompy fontannowej. Dostępnych jest wiele modeli przystosowanych do każdego rodzaju zbiornika wodnego. Zapewniamy, że wykorzystanie jednej z nich w dużym stopniu wpłynie na wygląd oczka i podkreśli jego nieskazitelny wygląd.

Pielęgnacja oczka wodnego

Jednym z najważniejszych działań jest zapewnienie czystej wody w zbiorniku. Gromadzące się glony oraz liście mogą wywoływać negatywne skutki i przyczynić się do zanieczyszczeń powodujących obumarcie roślin i ryb. Aby temu zapobiec można skorzystać z gotowych systemów filtrujących wyposażonych w lampę UVC. Jej wykorzystanie zapewnia efektywne oczyszczanie wody za pomocą filtrowania biologicznego. Na rynku pojawiły się również odkurzacze do oczek wodnych. Takie rozwiązanie nie wymaga montowania urządzeń w zbiorniku. Odkurzacz usuwa wszystkie zanieczyszczenia pływające zapewniając przejrzystość wody i przywracając równowagę biologiczną. Można również skorzystać z podstawowych narzędzi ręcznych ułatwiających wyławianie zanieczyszczeń oraz przycinanie roślin.

Dekoracja oczka wodnego

W sklepach znajdziemy szeroki asortyment różnego rodzaju akcesoriów do indywidualnej aranżacji oczka wodnego. Dostępne są figurki, lampy oświetleniowe oraz sztuczne kwiaty. Wykorzystanie każdego z nich, według własnych upodobań z pewnością zaspokoi potrzeby nienagannego wyglądu i pozwoli pięknie wkomponować się w otoczenie podkreślając atrakcyjność ogrodu.

Podobne wpisy