Zgrzewarki – kupno, czy wynajem? Co się bardziej opłaca?

Zgrzewarki należy zaliczyć do sprzętu, który jest przydatny do utrzymania oczek wodnych w estetycznej formie. Dzięki niej możemy zgrzać folię co pozwoli na dopasowanie jej do dna, lub w razie jej uszkodzenia możemy za pomocą urządzenia przymocować łatę. Najprzydatniejsza jest w przypadku zbiorników o nieregularnych kształtach, ponieważ pozwala nam dostosować folię do kształtu oczka. Często nasuwa się jednak wątpliwość – czy bardziej opłaca się kupić, czy wynająć? Odpowiedź brzmi – to zależy.  Dwoma podstawowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji jest kształt naszego oczka i głębokość naszych kieszeni. 

Dlaczego kupić, a dlaczego nie? 

Jeśli posiadamy większe oczko wodne i mamy wystarczającą ilość środków finansowych – powinniśmy zdecydować się na kupno. W przypadku, gdy nasze oczka są mniejsze, zdecydowanie bardziej opłaca się dokonać wynajmu. Bliżej jednak opcji wynajmu przyjrzymy się poniżej. Mocną kartą, na rzecz kupna zgrzewarki do oczka wodnego jest fakt wieloletniej gwarancji od samego producenta i bądź co bądź cechuje się faktem tego, że stan nowo zakupionej zgrzewarki zależy wyłącznie od nas i stosowanego sposobu użytkowania. Ważny jest również fakt, że w przypadku gdy zakupimy własną zgrzewarkę możemy ją użytkować kiedy tylko chcemy. Przy dzisiejszym zabieganiu i pędzie dnia codziennego konieczność rezerwacji terminów wypożyczenia zgrzewarek może okazać się przykrą koniecznością, jeszcze bardziej utrudniającą funkcjonowanie oczek wodnych. 

A może jednak wynająć? 

Co jednak, gdy jesteśmy posiadaczami oczka wodnego o większej wielkości, a nie możemy sobie pozwolić na kupno? Oczywiście wynająć. Niewątpliwą zaletą tego typu formy jest fakt, dostępności wynajmu, niemalże “od ręki”. 

Oczywiście wybór stanowi bardzo często kwestię indywidualną. Najważniejsze, żeby efektem było czyste i przejrzyste oczko, stanowiące naszą wizytówkę! 

Cena jednak często okazać się może argumentem kluczowym. Rzućmy okiem na konkrety – najtańsze (zatem najczęściej bardzo niskiej jakości) zaczynają się od okolic 500 zł, przy “średniej półce” w okolicach 1000-3000 zł. Warto też zwrócić na droższe modele opiewające na kwoty o wiele wyższej. Ile zaś trzeba wydać na jedno wypożyczenie? Najczęstsza cena oscyluje w okolicach 70-100 zł. Różnicę wyraźnie widać, ale wciąż tutaj kluczową rolę zdaje się odgrywać wielkość oczka.  Korzystając ze sprzętu wynajętego, możemy wybierać pomiędzy różnego rodzaju modelami. Zatem, gdy przy pierwszym użytkowaniu jakość działania zgrzewarki może się okazać niezadowalającą, mamy możliwość wyboru innej.  Co więcej, możemy opierać się na sugestiach innych użytkowników, bez presji wywieranej przez poszczególnych producentów. I to za niską cenę. 

Podobne wpisy