Jakie akcesoria warto kupić posiadając oczko wodne?

Oczka wodne przepięknie wkomponowują się w nasze ogrody, jednak aby nieustannie zachwycały swoim wyglądem, należy o nie odpowiednio zadbać. Aby ułatwić sobie zadanie, warto posiadać w domu akcesoria, z pomocą których będziemy mieć pewność, że nasze oczko jest w swojej szczytowej formie. Jeśli jednak wejdziemy na strony sklepów ze sprzętem do oczek wodnych, możemy zgubić się w mnogości produktów i ich licznych funkcjach, a żaden z nas przecież nie chce przepłacać, kupując wszystkiego po trochu. Zatem, które akcesoria opłaca się nabyć i dlaczego? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Skimmery

Skimmer to urządzenie, które swobodnie pływa po wierzchu stawu. Pełni wiele funkcji, takich jak oczyszczenie wody z liści i innych zanieczyszczeń, wyrównuje temperaturę wody, napowietrza ją, a zimą zapobiega zamarznięciu stawu. W zależności od modelu, skimmery mogą być droższe lub tańsze, jednak niewątpliwie są jednym z najprzydatniejszych gadżetów, które powinno posiadać każde oczko wodne.

Siatki

Siatki i oczka wodne zawsze tworzą zgraną parę. Wcześniej czy później trzeba będzie wyłowić rybki. Czy to jakiś osobnik zachoruje, czy też zaplanujemy remont oczka, lub będziemy chcieli przenieść ryby w inne miejsce na okres zimy? W każdym z tych przypadków, porządna siatka jest absolutnie konieczna. Co więcej, nawet jeśli nie posiadamy w oczku ryb, siatka przydaje się do wyławiania chociażby jaj komarów i innych zanieczyszczeń.

siatka do oczka

Napowietrzacze

Jak nazwa sugeruje, napowietrzacze to urządzenia, które wtłaczają tlen do stawu. Odpowiednie natlenienie oczka wodnego jest bardzo ważne. Szczególnie w zimie, napowietrzacze zapewniają odpowiednią cyrkulację tlenu i rozprowadzają go aż do najmniej dostępnych części oczka. Również latem, ciepło i promienie słońca doprowadzają wodę do utraty tlenu i w takich wypadkach napowietrzacze stają się bardzo pomocnymi akcesoriami.

Karmniki do oczka wodnego

Te akcesoria wyjątkowo przydają się, gdy w naszym oczku wodnym gościmy wiele ryb, a nie mamy czasu by je karmić. Czy to urlop, czy kolejny projekt w pracy, a może po prostu zwykłe zapominalstwo? Szkoda, żeby przez te wydarzenia ryby musiały głodować. Karmniki sprawiają, że ten problem możemy mieć z głowy. Wiele z nich ma również możliwość dopasowywania godzin i ilości wypuszczanej karmy, co może korzystnie wpłynąć na zdrowie naszych ryb.

Oświetlenie

Na koniec ważne, by oczko wodne mogło cieszyć nasz wzrok nie tylko za dnia, ale również i nocą. Odpowiednie oświetlenie wody, może stworzyć tajemniczy, niemal magiczny nastrój i pozwoli nam po raz kolejny zachwycić się oczkiem wodnym.

Podobne wpisy